Dlaczego certyfikację energetyczną budynku warto zlecić profesjonalnej firmie?


Wprowadzenie obowiązku posiadania świadectwa energetycznego budynku to efekt wieloletnich starań Unii Europejskiej o zmniejszenie negatywnego wpływu budownictwa na środowisko.

Świadectwo zawiera informacje o tym, jaką ilość energii (Ep kWh/(m2rok)) należy doprowadzić do budynku, aby spełniał on swoją rolę.  Na końcowy wynik certyfikatu wpływa nie tylko poziom izolacji cieplnej przegród obiektu, ale przede wszystkim, ocena stanu technicznego i technologicznego instalacji centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej oraz wentylacji (jeżeli występuje również: instalacji solarnej, wentylacji mechanicznej,  pompy ciepła itp.). Przy nieodpowiedniej i niepopartej wiedzą branżową ocenie parametrów dot. w/w instalacji,  wynik świadectwa może różnić się nawet o 20-30% od poprawnego.

W obecnej chwili w Parlamencie Europejskim podnoszona jest kwestia wprowadzenia w państwach Wspólnoty jednolitych przepisów dotyczących certyfikacji obiektów budowlanych.  Wielu ekspertów jest przekonanych,  iż ma to na celu wprowadzenie opodatkowania właścicieli nieruchomości, odnoszącego się do negatywnego wpływu budynku na środowisko. Już w tym momencie podobna ustawa została wprowadzona w Niemczech (dotyczy ona pojazdów mechanicznych). Dlatego różnice rzędu 20-30% w wyniku świadectwa, mogą w przeciągu kilku lat okazać się bardzo kosztowne dla właścicieli budynków - tym bardziej, iż świadectwa raz oddanego do Inspektoratu nie można zamienić.

Jako firma zaangażowana w poprawę efektywności energetycznej budynków, uczulamy naszych Klientów, aby zwrócili szczególną uwagę na to, jaka firma będzie wykonywała świadectwo. Przede wszystkim: czy jest to firma z doświadczeniem w branży budowlanej, energetycznej i instalacyjnej oraz jaka część wydanych przez firmę świadectw została pozytywnie zweryfikowana przez odpowiednie Inspektoraty.

Jeżeli zdecydują się Państwo powierzyć naszej firmie sprawę certyfikacji energetycznej Państwa obiektu, gwarantujemy, iż świadectwo zostanie wykonane profesjonalnie, a jego wynik będzie poparty zarówno wiedzą, jak i praktyką naszych specjalistów. Zapewniamy rzetelną i kompletną obsługę wraz z dojazdem do klienta. Zapraszamy do współpracy.


Tekst artykułu jest własnością CPE BUDMAR. Wszelkie prawa zastrzeżone ®

 

2010 BUDMAR         Wszelkie prawa zastrzeżone         Strona główna         Mapa strony         Kontakt         Projektowanie stron         Pozycjonowanie Kraków         powered by mtCMS